klimaenergy.cz

Jak vybrat tepelné čerpadlo

Na přední pozice mezi ekologické zdroje vytápění domu se dostala tepelná čerpadla. Na českém trhu je jich celá řada. Otázkou zůstává, jak vybrat to pravé tepelné čerpadlo, které vám ušetří náklady za energie. Jednoduchá odpověď bohužel neexistuje. Vždy totiž záleží na konkrétní stavbě. Individálně zpracovaný návrh je to jediné správné řešení. 

technik

Jaké tepelné čerpadlo vybrat?

Vyberete-li tepelné čerpadlo vzduch-voda, chybu rozhodně neuděláte! Pořízení tohoto typu tepelného čerpadla není ani technicky a ani finančně tak náročné a návratnost Vaší investice lze snadno spočítat. Jaký výkon tepelného čerpadla budete potřebovat? Tepelné čerpadlo vzduch - voda by mělo pokrývat 80 až 100 % tepelných ztrát objektu.

Co znamená topný faktor tepelného čerpadla?

Topný faktor tepelného čerpadla udává poměr mezi vydaným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Pokud chcete garantovaný topný faktor, doporučujeme Vám vybrat si tepelné čerpadlo od kvalitního značkového výrobce. Dobrým vodítkem pro orientaci je udělení značky kvality Q. Naše společnost má dlouholetou zkušenost a doporučuje Vám spolehlivá, kvalitní a cenově dostupná tepelná čerpadla značky Daikin Altherma

Tepelným čerpadlům japonského výrobce Daikin Altherma můžete plně důvěřovat. Nízkoteplotní tepelná čerpadla tohoto výrobce jsou velmi komfortní a energeticky nenáročná a navíc mají možnost spolupracovat se solárními kolektory. Jak jsou spokojeni naši zákazníci se můžete podívat zde.

Který kompresor tepelného čerpadla je nejlepší?

Existují dva typy. Invertorový kompresor a tzv. on-off kompresor.

On-off kompresory pracují jen v režimu zapnuto/vypnuto – proto, aby se vyrovnalo množství vyráběného tepla s tím, co právě dům potřebuje. On-off kompresory musí použít akumulační nádobu.

Invertorový kompresor zase zvládne přizpůsobit výkon aktuální potřebě tepla, má regulovaný výkon a akumulační nádobu obvykle nepotřebuje. Invertorová čerpadla mají také výrazně vyšší sezónní topný faktor a tedy i nižší spotřebu elektřiny.

A co ohřev teplé užitkové vody?

Doporučujeme ohřev teplé užitkové vody přímo tepelným čerpadlem vzduch – voda, protože umí zajistit celoroční ohřev. Pokud zvolíte předehřev tepelným čerpadlem, například v akumulační nádrži, je zapotřebí následný dohřev v elektrickém boileru, a to je z ekonomického hlediska nákladnější.

Tepelná čerpadla můžete vybírat z našeho katalogu.

Potřebujete více informací? Zeptejte se nás

Máte již vybráno? Zavolejte nám prosím a my Vám zpracujeme individuální řešení a vytvoříme  zdarma cenový návrh. Volejte tel. 773 131 373 a domluvte si s námi osobní schůzku!