klimaenergy.cz

Zajímavosti

11.10.2019

Proč si pořídit tepelné čerpadlo? Jaká je návratnost investice do tepelného čerpadla? Informace o tom, jak si zlevnit vytápění domu a celkové náklady na dům.

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla pro vytápění vašeho domova? Zvažujete, zda jeho výhody skutečně převýší vyšší pořizovací cenu a rádi byste před konečným rozhodnutím znali názor odborníka?

4.6.2019

Jak nastavit Wifi u klimatizace Sinclair - video návod

NASTAVENÍ WIFI U KLIMATIZACE SINCLAIR

1.2.2019

INFORMAČNÍ POVINNOST PODLE ZÁKONA O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) PRO SMLUVNÍ PARTNERY

Informace o zpracování osobních údajů členů statutárních orgánů a kontaktních osob smluvních partnerů a potenciálních smluvních partnerů (GDPR)

Označení správce

3.1.2019

V roce 2019 se očekává výrazné zdražování energií, víme jak snížit provozní náklady domácnosti!

Možností je vždy několik, tak například když dodavatel zdraží, lidé mohou podle energetického zákona od smlouvy odstoupit a najít zajímavějšího dodavatele, u ktérého si lze zafixovat ceny energií, a to i na několik let dopředu, protože v nejbližších letech se pokles cen elektřiny ani plynu neočekává.

Další významnou úsporou může být zároveň změna zdroje vytápění. Velmi efektivní a úsporný zdroj vytápění je tepelné čerpadlo, využívající k výrobě tepla okolní vzduch. Proč je výhodnější topit tepelným čerpadlem? Nejen že dosáhnete úspory provozních nákladů až o 60 %, ale zároveň máte možnost získat speciální tarif, který lze využít i na ostatní domácí spotřebiče! Další neméně významnou výhodou tepelného čerpadla je pro spotřebitele automatický a nenáročný provoz s potřebou minimálního prostoru!

Pořízením tepelného čerpadla šetříte nejen svoji peněženku, ale také snížením emisí chráníte budoucnost našich dětí. Navíc při výměně zdroje vytápění (kotle na tuhá paliva) za ekonomické a ekologické tepelné čerpadlo, lze k tomu všemu získat od MŽP tzv. kotlíkovou dotaci až 127.500, Kč přímo na Váš účet.

Rozlišujeme několik typů tepelných čerpadel, ale z hlediska vstupní investice je nejzajímavjším typem buď tepelné čerpadlo vzduch-vzduch anebo tepelné čerpadlo vzduch-voda.

Navíc díky tomu, že tento typ zařízení nevyžaduje jakékoliv zásahy do půdy či okolí nemovitosti, nejste v podstatě vůbec limitováni jeho použitím. Stačí jej umístit na některou část domu a můžete fungovat.

Rozdělení z funkčního hlediska lze rozlišovat u tepelných čerpadel vzduch-voda dva typy tepelných čerpadel:

Monoblok – Chladicí okruh ve venkovní jednotce, která je propojena s vnitřní částí čerpadla za pomoci potrubí s vodou.

Split – Verze, u níž dochází k plnění chladiva až na místě. Vnější a vnitřní část jsou propojeny chladicím potrubím.

18.12.2018

PF 2019 Šťastné a Veselé přeje KLIMA ENERGY

Všem obchodním přátelům a zákazníkům přejeme Vánoce plné radosti a úsměvu a do Nového roku hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů!

PF 2019 KLIMA ENERGY

Ještě jednou všem děkujeme za zájem o naše služby v loňském roce a těšíme se na další spolupráci :)

KLIMA ENERGY s.r.o. 

tel. 773 131 373; info@klimaenergy.cz

sledujte naši práci na: www.facebook.com/klimaenergysro

7.12.2018

Jaká je hlučnost klimatizace? Jaký je rozdíl mezi akustickým výkonem klimatizace a akustickým tlakem?

Jednotlivé vlastnosti klimatizačních jednotek a jejich spolehlivost jsou vždy dány kvalitou zařízení - kvalitou vnitřních dílů jako je kompresor, motor ventilátoru a jejich uložení

Před mnoha lety, měly klimatizace s kompresory dle starých technologií vyšší hladinu hluku, dokonce až 76 dB. V posledních letech došlo k významnému vývoji v oblasti technologie kompresorů a hladina hluku je již minimální, což platí zejména v případě spirálového kompresoru (SCROLL) ve srovnání s pístovými kompresory, které byly používány na začátku.

Hladina akustického výkonu jednotlivého zařízení je konkrétně popsána v technickém listu pro danou klimatizační jednotku.

18.10.2018

Kotlíková dotace na tepelná čerpadla a jeho realizace

Získali jste dotaci? Hledáte instalační firmu? Jste na správném místě!

Klienti, kteří úspěšně podali žádost o kotlíkovou dotaci a získali tak příspěvek na výměnu starého kotle na tuhá paliva stojí nyní před samotnou realizací - montáží tepelného čerpadla.

V podstatě je to velmi jednoduché, stačí poptat CERTIFIKOVANOU INSTALAČNÍ FIRMU, jako je KLIMA ENERGY, která patří DO SEZNAMU ODBORNÝCH DODAVATELŮ a nabídne Vám pouze TEPELNÉ ČERPADLO ZAPSANÉ DO SEZNAMU CERTIFIKOVANÝCH VÝROBKŮ (SVT kód). Poté k Vám na místo vyrazí vzdělaný a zkušený odborník, který dle tepelných ztrát rodinného domu spočítá výkon tepelného čerpadla, shlédne vhodné umístění a zpracuje Vám zdarma a nezávazně cenovou nabídku na dodání a instalaci tepelného čerpadla.

3.9.2018

KLIMA ENERGY HLEDÁ SERVISNÍHO A MONTÁŽNÍHO TECHNIKA

Nabízíme:

 • Zajímavé finanční ohodnocení.
 • Práci převážně v královéhradeckém a pardubickém kraji.
 • Možnost profesního růstu  - pravidelně probíhající školení různých výrobců klimatizací a tepelných čerpadel, nyní vlastníme certifikáty DAIKIN, PANASONIC, LG, TOSHIBA, SAMSUNG, SINCLAIR, MITSHUBISHI, IVT a další.
 • Zázemí rodinné firmy s přátelským přístupem.
 • Dovolená bez ohledu na sezónu, dle požadavku.

Požadavky:

 • Zkušenost v oboru
 • Elektro vyhláška 50 §6-8
 • Flexibilita
 • Řidičský průkaz skupiny B

V případě zájmu prosím volejte: 773 131 773 nebo pište matickova@klimaenergy.cz

Těšíme se na vzájemnou spolupráci!

KLIMA ENERGY s.r.o. 

T.G. Masaryka 185; 517 21  Týniště nad Orlicí

tel. 773 131 373; info@klimaenergy.cz

sledujte naši práci na: www.facebook.com/klimaenergysro

18.7.2018

KLIMA ENERGY ZÍSKALA OCENĚNÍ DAIKIN KINGS NA MEZINÁRODNÍ KONFERENCI

Společnost KLIMA ENERGY byla pozvána za Českou republiku na mezinárodní dealerskou konferenci Daikin, konanou jeden krát za čtyři roky, tentokrát v jednom z nejkrásnějších tirolských údolí Alpbach - "Vesnici myslitelů".

V průběhu čtyřdenní mezinárodní konference se setkalo, debatovalo a vytvořilo profesionální a přátelskou atmosféru okolo 400 partnerů Daikin z 15 zemí střední Evropy.

Během aktivní konference byl zahájený otevřený a konstruktivní dialog na jednotlivých mezinárodních workshopech a podívali jsme se nejen na naši společnou cestu, ale diskutovali jsme o příležitostech a výzvách v blízké budoucnosti.

Na konferenci nás provázela témata:

- EKOLOGIE A NORMY EU, NÁHRADA CHLADIVA R410AEKOLOGICKÉ CHLADIVO R32 A DALŠÍ NOVINKY
- NEDOSTATEK PRACOVNÍCH SIL A ODBORNÍKŮ, A S TÍM SPOJENÉ TÉMA JAKO NAPŘ. PODPORA ŠKOLSTVÍ A VZDĚLANOSTI 
- DIGITALIZACE - MODERNÍ TECHNOLOGIE, JAKO SOUČAST TZV. CHYTRÝCH DOMŮ (IT V DOMÁCNOSTECH A WI-FI APLIKACE JAKO NUTNÁ SOUČÁST TEPELNÝCH ČERPADEL A KLIMATIZACÍ)

Společně jsme se snažili objevit nové horizonty a pozvednout naše partnerství na další úroveň. Samozřejmě jsme se zúčastnili společenské procházky během akce, kde bylo darováno 2020 stromů komunitě Alpbach. Tyto "stromy budoucnosti" budou v následujících týdnech vysazeny.

V rámci ukončení mezinárodní konference se při tradiční slavnostní večeři předávala ocenění DAIKIN KINGS.

 DAIKIN KINGS KLIMA ENERGY

Společnost KLIMA ENERGY získala za Českou republiku OCENĚNÍ DAIKIN KINGS HIGHEST CUSTOMER SATISFACTION IN 2017 - jako firma s nejvíce spokojenými zákazníky!!!

 DAIKIN KINGS KLIMA ENERGY

Tohoto konkrétního ocenění si velmi vážíme a naše velké díky patří nejen celému týmu KLIMA ENERGY pod vedením zkušeného odborníka Tomáše Matičky za vždy kvalitně a profesionálně odvedenou práci, ale i vám naši vážení a milí zákazníci a přátelé za projevenou důvěru.

Naším cílem je Vaše spokojenost!

KLIMA ENERGY LOGO

DAIKIN MEZINÁRODNÍ KONFERENCE  

16.7.2018

INSTALACE A DODÁNÍ CHLADÍRENSKÉHO A MRAZÍCÍHO BOXU NA ZAKÁZKU

CHLADÍRENSKÁ TECHNOLOGIE MRAZÍCÍHO BOXU

 • vstupní teplota -5°C • výstupní teplota -18°C • vnitřní teplota boxu -18°C • skladové množství potravin 200 kg • denní obrat potravin 100 kg • rezerva 20%

CHLADÍRENSKÁ TECHNOLOGIE CHLADÍCÍHO BOXU 

 • vstupní teplota 15°C • výstupní teplota 7°C • vnitřní teplota boxu 7°C • skladové množství potravin 200 kg • denní obrat potravin 100 kg • rezerva 20%

CHLADÍCÍ A MRAZÍRENSKÝ BOX

12 3 4 >>|