klimaenergy.cz

Daikin Ururu Sarara FTXZ25N.WIFI RXZ25N

61 274 Kč bez DPH za set
70 466 Kč včetně sazby 15% za set *
74 142 Kč včetně sazby 21% za set

* Sníženou sazbu daně lze uplatnit pouze v případě dodávky zařízení včetně instalace, viz. zákon o DPH č. 235/2004 Sb.
Barva bílá
Na všechny produkty doprava ZDARMA

Unikátní kombinace zvlhčování, odvlhčování, větrání, čištění vzduchu a vytápění a chlazení v 1 systému

  • Trojité prostorové inteligentní čidlo pohybu: proud vzduchu je nasměrován do zóny, ve které se právě nachází osoba. Detekce se provádí ve třech směrech: vlevo, vepředu a vpravo. Pokud není zjištěna přítomnost osob v místnosti, přepne se jednotka automaticky do režimu šetřícího energii.
  • Vítěz centy Reddot design za rok 2013
  • Online ovladač (volitelný): ovládejte vaši vnitřní jednotku z jakéhokoliv místa pomocí aplikace přes vaši místní síť nebo Internet
  • První teplené čerpadlo vzduch-vzduch s chladivem R-32 na evropském trhu
  • Samočisticí filtr nevyžaduje manuální čištění

Zvlhčování vzduchu - Ururu

Zvlhčování se řekne japonsky „Ururu“. Zvlhčování pracuje tak, že venkovní jednotka nasává čerstvý vzduch zvenku a pomocí unikátního rotujícího absorberu zachycuje vlhkost a posílá jí pomocí speciální hadice do vnitřní jednotky, a ta vlhkost rovnoměrně distribuuje do místnosti. Zvlhčený vzduch pomáhá předcházet pocitu sucha v krku a vysoušení pokožky, a současně dodává pocit tělesného tepla a to i při nižších teplotách. Což také znamená nižší požadavky na vytápění a spotřebu elektrické energie. Velkou výhodou je, že ke zvlhčování není potřeba žádná externí nádržka na vodu = riziko množení bakterií (např. legionely) v nádržce v tomto případě zcela odpadá. Zvlhčování pracuje i během vytápění.

Odvlhčování – Sarara

Odvlhčování se řekne japonsky „Sarara“. Každá klimatizační jednotka umí při chlazení odvlhčovat vzduch. Jenže to znamená, že pokud odvlhčujete, tak vpouštíte do místnosti chladný vzduch, a to i když nechcete. Jednotka Daikin Ururu Sarara umí odvlhčovat, aniž by klesla teplota v místnosti. Odvlhčování pracuje tak, že je část nasátého vzduchu nasána do aktivní části výměníku a tam je odstraněna vlhkost. Jiná část nasátého vzduchu je nasáta do neaktivní části výměníku a tam je ohřáta zbytkovým teplem ventilátoru = výsledek je, že odvlhčený vzduch je stejně teplý, jako vzduch v místnosti. Odvlhčování Vám zajistí optimální klima bez zatuchlých a přetopených místností.

Větrání při zavřených oknech

Do místnosti je přiváděný čerstvý, upravený (vyčištěný), a na požadovanou teplotu ohřátý vzduch. Tím nedochází k průvanům či ztrátě tepla. Vzduchotechnická jednotka Daikin Ururu Sarara je unikátní systém tepelného čerpadla, který má vysoký výkon při větrání = 32m3/h. Díky tomuto výkonu může vyměnit vzduch v místnosti větší než je 26m2 do dvou hodin. Daikin Ururu Sarara Vám zajistí optimální výměnu vzduchu pro snadné dýchání, odpočinek či koncentraci při práci.

Čištění vzduchu

Venkovní jednotka, pomocí manganového tepelného katalyzátoru, odbourává oxidy síry a dusíku, výfukové plyny a nepříjemné pachy z venku. Jednotka vnitřní pak čistí vzduch od prachu, pylů, cigaretového dýmu a pachů vznikajících při vaření, přičemž současně odstraňuje i viry a plísně. Technologie Daikin Flash Streamer generuje vysokorychlostní elektrony s vysokou oxidační vlastností, které oxidací rozkládají formaldehydy a jiné organické sloučeniny. Vzduchové filtry v jednotce odstraní až 97% všech alergenů. Do místnosti Vám tedy proudí čistý a čerstvý vzduch.

Vytápění i chlazení

Jednotka Daikin Ururu Sarara v sobě snoubí dvě na první pohled protichůdné funkce, a to vytápění a chlazení = tepelné čerpadlo a klimatizace. Díky tomu, budete mít ve Vašem domě či bytě optimální tepelnou pohodu při jakémkoli počasí, ať je léto nebo zima.

Co umí ještě navíc klimatizace Ururu Sarara?

Dvojité nasávání vzduchu s Coanda efektem zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu do místnosti a tudíž i rovnoměrnou teplotu v místnosti. Speciální tvar klapek směřuje vzduch v režimu chlazení co nejvíce podél stropu, tzv. Coanda efekt.

Dvouprostorové inteligentní pohybové čidlo, které sleduje pohyb po místnosti a směřuje proud studeného vzduchu jinam, než jsou osoby, a tím předchází nepříjemným pocitům. V případě že čidlo zjistí, že je místnost prázdná po dobu 20 minut, tak se jednotka přepne do úsporného režimu, tím šetří energii. Jakmile někdo vstoupí do místnosti, jednotka se opět přepne do posledního nastavení.

Časování rychlého ohřevu umožňuje, aby byl připraven maximální topný výkon, protože jednotka je již odmražená a předehřátá. Můžete si nastavit maximální topný výkon tak, jak potřebujete (např. ráno po probuzení nebo večer po návratu ze zaměstnání). K zajištění maximálního topného výkonu jednotka odtaje předem, a 15 minut před tímto spuštěním maximálního topného výkonu se předehřeje.

Funkce „Přírodní vánek“, je funkce kdy se neustále mění intenzita proudění, jako simulace přírodního vánku, a přitom stačí chladit na vyšší teploty.
Reddot design award winner 2013

Ekologický provoz a výroba – díky novému ekologickému chladivu R32 a velice vysokým účinnostem při chlazení a vytápění. Jako první jednotka v Evropě používá ekologicky nezávadné chladivo R32.
Výroba probíhá v Japonsku.

Perfektní návratnost investic díky dostupné ceně, extrémně nízkým provozním nákladům (A+++) a dlouhé životnosti (min. 15 let).